SPORT

Reagált a Ferencváros és a klub két fő támogatója is a Gazprom-szerződés hírére

4:17
Fókusz„A verseny titka az 5 százalék bizonytalanság”– 25 ezren vágtak neki a távnak, volt, aki egymás után kétszer is körbefutotta a Balatont
2024. május 8. 19:58

Az idén 18. alkalommal megrendezett Ultrabalatonon a táv változatlanul 211 km volt, a résztvevők száma azonban rekordot döntött: a tavalyi 21 ezer után idén 25 ezer futó és kerékpáros vágott neki a távnak. Közép-Európa leghosszabb futóversenye mindenkinek hatalmas élményt jelentett. Annak is, aki csapatban futott és annak is, aki megállás nélkül kétszer is teljesítette, mert Takács „Csipi” Krisztián két kört ment. Az RTL csapata immár hetedik alkalommal állt rajthoz. Juray-Fodor Bianka, a Fókusz riportere idén 4 részletben 33 kilométert vállalt a Balaton-kerülő versenyen.
6:54
VideóLáttam elrepülni a cipőmet, láttam a saját zoknimban fityegni a lábfejemet – László Attila sportbírót a boxutcában ütötte el egy versenyautó
2024. április 23. 17:10

A Hungaroring történetének egyik legsúlyosabb balesete történt egy sportbíróval 2018 júniusában. A német túraautó-bajnokság magyar futamát tartották, amikor a verseny elején eleredt az eső. Az autókat azonnal a boxutcába hívták kereket cserélni, Lucas Auer osztrák versenyző azonban nem tudott megállni a szerelőinél, és az egyik box oszlopának csapódott. László Attila sportbíróként egyik társával éppen ott dolgozott, így az autó telibe találta. Bár a csontokat az orvosok össze tudták drótozni és csavarozni, Attila bal lába egy hét után elfeketedett, így amputálni kellett, éppen a házassági évfordulóján. László Attila a Fókusznak mesélt a balesetről, a felépüléséről és arról, hogyan ment vissza dolgozni. Ott voltunk, amikor 10 hónappal a balesete után újra munkába állt, öt évvel ezelőtt ezen a napon.